RENDEZVÉNYEK / ÉPÍTŐANYAG FOLYÓIRAT / DIPLOMADÍJ PÁLYÁZAT
ÉPÍTŐANYAG FOLYÓIRAT
Tovább az Építőanyag folyóirat honlapjára
Az SZTE, mint a magyar szilikátipar legrégebbi tudományos szervezete, több mint 65 éve szolgálja ki az anyagtani kutatókat, tervező mérnököket és anyaggyártókat a legfrissebb tudományos és technológiai fejlesztések eredményeivel. Az Építőanyag folyóirat első számának 1949-ben történő megjelenését követően a lap hamarosan a legtöbbet idézet magyar folyóirattá vált az építőanyag-ipar területén. Napjainkban a folyóirat szakcikkeinek túlnyomó része angol nyelven jelenik meg, így az Építőanyag (angol nevén Journal of Silicate Based and Composite Materials) nemzetközi fórumául szolgál nem csak a szilikátipar termékeinek, de felöleli a teljes építőanyag-ipart és kitekintést nyújt a kapcsolódó iparágak fejlesztéseibe is.
Az Építőanyag – Journal of Silicate Based and Composite Materials kutatási projektek és ipari fejlesztések eredményeit, technológiai újításokat, esettanulmányokat, szakirodalmi elemzéseket összefoglaló szakcikkek, ezen kívül folyóiratszemlék és rövid szakmai hírek megjelentetését tűzte ki céljául.
A folyóirat szándéka, hogy elősegítse az építőanyagok, azon belül is elsősorban a szilikátipari termékek anyagviselkedésének pontosabb megértését és nemzetközi szintű fórum legyen a legújabb anyagtudományi és technológiai fejlesztések bemutatására.
Az Építőanyag – Journal of Silicate Based and Composite Materials a következő területeket kívánja felölelni:
- anyaggyártási és gyártástechnológiai fejlesztések,
- analitikus és numerikus eljárások az anyagtani tervezésben,
- mérnöki anyagjellemzők és anyagviselkedés,
- mikroszerkezeti anyagjellemzők vizsgálatának legújabb kísérleti módszerei,
- helyszíni anyagvizsgálatok,
- környezeti hatások és szerkezetek élettartama,
- fenntartható anyagok.
A folyóirat elsődlegesen a szervetlen építőanyagokra helyezi a hangsúlyt (kerámiák, cementek, betonok, természetes és mesterséges kőanyagok, talajok és kőzetek, üvegek, téglák és habarcsok, kerámia kompozitok, cementkötésű kompozitok, vasbeton, újrahasznosított anyagok és gyártási melléktermékek), azonban örömmel fogadja a szerves építőanyagok területéről (polimerek, vízszigetelő anyagok, ragasztók, hőszigetelő anyagok, fa és fahelyettesítő anyagok, szerves szálak, biokompozitok) érkező kéziratokat is.